Jaki kojec dla psa kupić? Wybór i samodzielne przygotowanie

Spis treści
Opieka nad psem wymaga zapewnienia mu komfortowego życia oraz bezpieczeństwa. Trzymasz psa w ogrodzie? Postaw na kojec. Dowiedz się, co powinien zawierać oraz czy wymiary zwierzęcia są ważne. Jak przygotować legowisko? Jak należy czyścić pomieszczenie? Czy istnieje możliwość wyboru legowiska dla psa alergika? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.
Jak zrobić kojec dla psa?
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kojec dla psa w domu, czy na zewnątrz, podstawą budowy są rozmiary psa. Boks dla psa powinien pozwalać na rozprostowanie łap i spacerowanie. Ograniczenie ruchu i przebywanie w jednej pozycji może powodować poważne konsekwencje. Ważne, aby jego wielkość wynosiła co najmniej 2,5 x 2,5 metra. Dobrze, aby był przestronny. Nie można zapomnieć o budzie i posłaniu dla psa. Buda ochroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i da schronienie. Buda z kojcem powinna mieć wymiary co najmniej 3 x 3 metry.
Kojec można wykonać samodzielnie. Należy przy tym uwzględnić zadaszenie i budę. Nie można zapomnieć o higienie, a więc obszarze przeznaczonym na toaletę czy wypoczynek. Niezbędna będzie instalacja klatki ściekowej. W ten sposób uniknie się podtopienia. Standardowe wymiary to 2,5 x 2,5 metra. Jest to dobre rozwiązanie, pozwalające na swobodę ruchu inaczej niż przy budzie i łańcuchu.
Na co zwrócić uwagę?
Przy wyborze kojca dla psa należy się kierować:
- Podłożem – musi się wyróżniać stabilnością i trwałością. Może być wykonane z betonu. Musi być wówczas obłożone izolującym materiałem. Sprawdzi się wyszlifowane drewno. Ważne, aby nie wystawały z niego drzazgi
- Zadaszeniem – pozwala na utrzymanie komfortu zwierzętom. Dodatkowo chroni przed czynnikami zewnętrznymi na przykład śniegiem lub słońcem. Najlepiej, aby posiadał spadek. Dzięki temu nie będzie się zapadać pod wpływem warunków atmosferycznych na przykład śniegu
- Wytrzymałymi ścianami – sprawdzą się takie materiały jak panele ogrodzeniowe bądź metalowe przęsła. Powinny być chronione przed korozją. Należy stale sprawdzać, czy nie wystają ostre zakończenia
- Zamknięciem – najlepszym wyjściem jest zamknięcie na zamek lub zasuwę
- Wielkością – powinien być zgodny z rozmiarami psa i umożliwiać mu przespacerowanie się
- Budą – powinna być solidna i dopasowana do rozmiarów zwierzęcia. Dlatego najlepiej zamówić jej zrobienie. Musi być ocieplona. Podłoga powinna być izolowana od betonu. W tym celu można zastosować nieznaczne podwyższenie
Co ciekawe, w Internecie można znaleźć drewniany kojec dla psa. Jest wielofunkcyjny i posiada antypoślizgową powierzchnię. Drzwi są otwierane i chronione przed otwarciem. Zamykany obszar obejmuje nawet do 7,2 metrów kwadratowych.
Kojec a legowisko
Posłanie dla psa jest również ważne. Powinno być dopasowane do psa i być łatwe do prania. W tym celu najlepiej przejrzeć w Internecie ofertę sklepów zoologicznych. Następnie należy porównać ceny. Ciekawą opcją jest legowisko w kształcie kanapy, które zapewnia pełną wygodę. Jeśli zwierzę ma alergię, legowisko może zawierać kulki z silikonu.
Jak czyścić kojec?
Kojec powinien być regularnie czyszczony. Co najmniej raz w tygodniu musi być posprzątany. Wszystko zależy od potrzeby. Do mycia przyda się ciepła woda połączona z detergentem. Raz w miesiącu dobrze jest odkazić mocniejszym preparatem. Należy je dokładnie spłukać z użyciem ogrodowego węża. Uwaga: pozostawienie detergentów może zaszkodzić zwierzętom, a nawet skutkować ich śmiercią.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Jacek Jakubek Przychodnia Weterynaryjna
Weterynaria - usługi
woj. małopolskie33-100 Tarnów, Gumniska 11